Якщо можна бути благочестивим, але помилятися, то чи важлива істина?

КориснаКнига

Оскільки деякі армініани більш благочестиві, ніж деякі кальвіністи, а деякі кальвіністи більш благочестиві, ніж деякі армініани, то як справжнє пізнання Бога пов'язано з благочестям?

Кращі представники обох груп в минулому захоплювалися благочестям представників іншої групи. Уайтфільд - кальвініст, говорив про Уеслі - армініаніна: «Я думаю, що пан Уеслі неправий в деяких питаннях; але все ж я вважаю, що ... пан Уеслі і інші, з якими ми не в усьому згодні, засяють у славі».

Але, на жаль, в наш час, на відміну від часів Уайтфільда і Уеслі, багато хто з цього роблять висновок, що істинність і повнота пізнання Бога не так важливі, оскільки не помітно, щоб це мало вирішальне значення для практичного благочестя. Хто знає, що говорить Біблія, той буде захищений від цієї помилки.
Павло зазначає зв'язок знання і вчинків, щоб показати сильний вплив знання на практичне життя. Чотирнадцять разів Павло посилається на те, що наша гріховна поведінка була б іншою, якби ми знали істину краще. наприклад:

Утікайте від розпусти ... Хіба ви не знаєте, що ваше тіло то храм що живе в вас Святого Духа ...? (1 Коринтян 6: 18-19).

Щоб кожен із вас умів тримати начиння своє в святості й честі, а не в пристрасній похоті, як і погани, що Бога не знають. (1 Солунян 4: 4-5).


Будь-яке благочестя походить від істини, тобто від Бога при Його істинному пізнанні. Істина, яку знають розумом і люблять серцем, - ось чим Бог викликає всяке благочестя. «І пізнаєте правду, і правда визволить вас» (Івана 8:32).


Коли більш благочестива людина поряд з істинними знаннями про Бога має деякі помилки, то не за допомогою помилок Бог викликає в ньому благочестя.
І коли менш благочестива людина поряд з помилками про Бога має деякі справжні знання, то не за допомогою істинних знань гріх виробляє в ньому нечестя.
Є різні причини, за якими людина з більш правильним уявленням про Бога може бути менш побожнрю, а людина з менш правильним уявленням про Бога може бути більш побожною:

1. Людина з менш правильним уявленням про Бога через більшої слухняності, все ж, може бути під більшим впливом меншої частки істини, якою володіє, а людина з більшим пізнанням істини через меншу слухняності може бути під меншим впливом цієї істини. Дух Святий завжди використовує істину як інструмент Свого освячуючого впливу, але Він не завжди робить це пропорційно кількості істини в розумі людини.
Відкрита нам Божа воля полягає в тому, щоб ми зростали в пізнанні Христа (2 Петра 3:18), тому що тільки таким способом Дух може зробити нашу святість явним плодом нашого пізнання Христа, щоб Христос був прославлений більш явно (Івана 16:14) . Але Дух вільний зробити так, що менше пізнання істини зробить більше святості, щоб такі великі пізнання не надимається.

2. Двоє людей з абсолютно різними рисами характеру і минулим можуть зустрічати більше або менше перешкод в процесі освячення. Отже, у зустрічаючого менше перешкод може бути більше благочестя у відповідь на меншу істину, а у зустрічаючого більше перешкод може бути більше труднощів з цим, хоча пізнання істини у нього більше.

3. Людина, що знає більше істини, може відставати в благочесті через перешкоди, що виникають між істиною в розумі і у відповідь реакції серця на цю істину. До числа таких перешкод може ставитися слабка пам'ять; неуважність; нездатність зрозуміти, як ця істина повинна впливати на спосіб життя; розумові розлади (незначні або серйозні), які порушують зв'язок між думками і рішеннями; слабке або невірне розуміння того, як відбувається освячення; прихований опір в серці, який захований під вуаллю правовірності.


Тому будемо смирятися. Існують настільки спотворені помилками уявлення про Бога, що Бог в них вже не є істинним Богом. Тому наскільки правдиві наші переконання - нескінченно важливо. Але при цьому немає гарантії, що правильне знання завжди призводить до правильного життя. Благочестя полягає не тільки в правильних уявленнях про Бога. Сподіватися на Нього і любити Його, маючи ці уявлення - ось що нескінченно важливо.